پیش ساخته

 • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
 • نظرات : بدون دیدگاه

سازه پیش ساخته چیست؟
سازه های پیش ساخته به سازه هایی اطلاق می گردد که قسمت اعظمی از آنها قبل و خارج از محل اجرا و با استانداردهای لازم ساخته می شود و این قابلیت را دارد که به راحتی و با سرعتی بالا در محل نصب شود. بسته به نوع، محل و ابعاد سازه پیش ساخته تشخیص داده می شود که این روند در محل اجرا شود یا در کارگاه ساخته شده و به محل نصب انتقال داده شود.

مزیت های خانه پیش ساخته در چیست؟
امروزه استفاده از خانه های پیش ساخته به دلیل مزیت های گسترده و پرشماری که دارند روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. برخی از مزایای این گونه از خانه ها به شرح زیر است.
سرعت: از آنجایی که قسمت اعظمی از خانه های پیش ساخته در کارگاه ساخته می شود و از طرف دیگر به دلیل مصالح به کار رفته و نوع اجرای آنها؛ این گونه از خانه ها به مراتب سریع تر از خانه سازی به روش سنتی ساخته می شوند.
سبکی: یکی از مهم ترین عواملی که امروزه مدنظر کارشناسان حوزه ی مسکن است؛ سبک سازی سازه ها تا جای ممکن است. سبکی سازه ها در رفتارشان در مقابل زلزله بسیار موثر است. خانه های پیش ساخته به دلیل مصالحی که در آنها استفاده می شود و سبکی آنها رفتار بسیار مطلوب تری در قیاس خانه های سنتی از خود نشان می دهند.
اقتصادی: اگر امکاناتی که از یک خانه ی سنتی انتظار داریم با تمامیِ موارد مورد نیاز از قبیل نمای خارجی و داخلی، آشپزخانه، سیستم های گرمایش و سرمایش و… با خانه های پیش ساخته مقایسه کنیم؛ خیلی زود متوجه خواهیم شد که قیمت خانه پیش ساخته به مراتب به صرفه تر و اقتصادی از خانه های سنتی تمام می شود.

مزایای ویلای پیش ساخته

 1. حمل و نقل آسان به دلیل وزن سبک , کاهش هزینه در جابجایی
 2. سرعت بالا در نصب سازه چوبی
 3. استفاده از عایق بندی استاندارد در سازه پیش ساخته و در نتیجه کاهش هزینه مصرف انرژی
 4. مقاومت ویلای چوبی در برابر زلزله و زمین لرزه های تا ۷٫۵ ریشتر
 5. به دلیل استفاده از فولاد و بتن ویژه در طراحی سازه چوبی مقاوم است در برابر آتش سوزی
 6. مقاوم در برابر رطوبت و نور خورشید
 7. قابلیت جابجایی ویلای چوبی به موقعیت دیگه با کمترین آسیب در سازه چوبی
 8. قابلیت ساخت برای تمام اقلیم آب و هوایی
 9. کاهش هزینه زمان ساخت و حقوق در سازه های چوبی
 10. صرفه جویی در زمان ساخت و هزینه های جانبی آن ( سازه ها به دلیل استفاده از روش های صنعتی ساختمان نسبت به سازه های رایج بتنی و فلزی ثابت ۶۰ در صد سریعتر اجرا می شود . )
 11. نصب آسان و سریع تاسیسات بر روی ویلای پیش ساخته ( سازه پیش ساخته ) در این مورد باید طراح کانکس دقت داشته باشد در زمان تهیه قطعات سوراخکاری های لازم بر روی قطعات فولادی برای اجرای تاسیسات رو در نظر بگیرد .
 12. اتصالات پیچی و نصب قطعات به راحتی انجام می شود .
 13. ویلای چوبی به صورت کامل از نظر صدا , گرما و سرما عایق بندی شده است
 14. تمام قطعات و اجاری سازه پیش ساخته به نسبت سازه های متداول ثابت سبک تراند و لذا در جابجایی و نصب از جرثقیل ای سبک نیز می توان استفاده کرد و نیازی به ماشین آلات سنگین برای جابجایی نداریم لذا هزینه حملل و نقل نیز بسیار پایین می آید .

-ساختهpish-sakhte-300x192 پیش ساخته