ویلا با طرح سوییسی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  • نظرات : بدون دیدگاه

ویلا پیش ساخته مدرن:اصولا ویلاهای مدرن در سراسر دنیا جاذبه ی خاصی را برای کاربران خود دارند چه کاربران داخلی و چه رهگذرانی که نمای بیرونی آن را نظاره گر هستند. ویلاها فضایی هستند که غالبا برای تعطیلات و یا لذت بردن از آب و هوایی بهتر در یک منطقه ی خوش آب و هوا ساخته می شوند. همه ی ما در رابطه با طراحی یک ویلا تمایل داریم بنایی متفاوت از بناهایی که هر روز در گوشه و کنار شهرمان می بینیم مواجه شویم به همین سبب طراحی ویلاهای مدرن امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.
ویلا پیش ساخته یک سازه است که قابلیت اسکان دارد.تفاوت اصلی ویلای پیش ساخته با یک ویلای معمولی در این است که این سازه قابلیت حرکت و انتقال دارد.و به همین دلیل آن را در خارج از مکانی که قرار است در آن نصب شود می سازند و پس از ساخت در مکان مورد نظر نصبش میکنند.
ویلا پیش ساخته چه در سطح جهان و چه در کشور خودمان توانسته طرفداران بسیاری برای خود دست و پا کند و هر روز نیز به تعداد این طرفداران اضافه می‌شود. ویلای پیش ساخته عمدتاً از سازه های سبک یا سازه LSF ساخته می‌شود و مزایا و معایب خاص خود را دارد. فقط پیش از این کار بهتر است به این نکته اشاره شود که ویلا پیش ساخته همچون یک ویلای معمولی از راهرو، بالکن، حمام، دستشویی و موارد این قبیل برخوردار است و هیچ گونه کمبود و نقصی ندارد. هم‌چنین امکان اضافه کردن موارد لوکس مانند سونا نیز به آن وجود دارد.
امکان ساختن ویلا پیش ساخته در چند طبقه نیز وجود دارد. همچنین، همان‌طور که در بالا اشاره شد، تمامی آن‌ها از امکانات اولیه‌ی یک ویلا از جمله حمام، دستشویی، راهرو، آشپزخانه، کمد دیواری، لوستر و موارد این قبیل برخوردار اند، اما مواردی دیگر نیز هستند که خود مشتری می‌تواند با اندکی هزینه‌ی بیش‌تر آن‌ها را در ویلای پیش ساخته‌ی خود داشته باشد از جمله سرویس فرنگی، سونا و سایر موارد خاص.
مهم‌تری نقطه مثبت ویلا پیش ساخته این است که به نسبت یک ویلای معمولی با سرعت بسیار بیش‌تری ساخته می‌شود. به عبارت دیگر ساخت ویلا پیش ساخته زمان بسیار کمتری به نسبت ساخت یک ویلای معمولی که با استفاده از آهن و گچ و سیمان و سایر مصالح ساختمانی ساخته می‌شود نیاز دارد. نقطه‌ی مثبت دیگر آن این است که اکثر ویلاهای پیش ساخته قابلیت جا به جایی دارند و این موردی نیست که به هیچ وجه بتوان در ویلاهای سنتی آن را دید. همچنین امنیت این ویلاهای پیش ساخته بسیار بیش‌تر از ویلاهای سنتی است. مثلاً وزن سازه‌های ویلا پیش ساخته بسیار کم‌تر از مصالح به کار رفته در ویلای معمولی است و به همین دلیل حتی به هنگام بروز زلزله شدید نیز خطر بسیار کمتری این نوع ویلاها را تهدید می‌کند. همچنین در اغلب موارد زیبایی ظاهری این نوع ویلاها به نسبت ویلاهای معمولی بیش‌تر است و جالب آن که ویلاهای معمولی‌ای که از زیبایی بیش‌تری به نسبت این ویلاهای پیش ساخته برخوردار اند عمدتاً برای زیباسازی‌شان هزینه‌ای بسیار صرف شده. مورد مثبت دیگری که در ارتباط با ویلا پیش ساخته وجود دارد این است که میزان اتلاف انرژی در این نوع ویلا به نسبت ویلای سنتی بسیار پایین‌تر است.
قیمت ویلاهای پیش ساخته متفاوت است و این امر به موارد متعددی از جمله محل نصب، نوع متریال مورد استفاده، امکانات، متراژ و … بستگی دارد.
امکان ساخت ویلا پیش ساخته در محل نیز وجود دارد. یعنی این‌گونه نیست که حتماً ویلا در کارخانه ساخته شود و دست‌آخر به محل نصب منتقل شود. ضمناً هزینه‌های ساخت برای این دو حالت متفاوت اند.
آیا خرید ویلای از پیش ساخته شده کار درستی است؟
خرید چنین ویلاهایی کاملا معقول است به چند دلیل:
– چنین ویلاهایی در کمترین زمان و با حداقل بودجه قابل احداثند و برای افرادی که می‌خواهند به دور از دردسرهای ساخت و سازهای سنتی صاحب ملکی در شمال شوند بسیار ارزشمندند. علاوه بر این به پی ریزی‌ها و حجم بالایی از سیمان و گچ نیازی ندارند و ساخت ویلا را در نهایت پاکیزگی ممکن می‌سازند.
– ایمن هستند و در برابر حوادثی چون زلزله کاملا مقاوم. چنین قابلیتی با توجه به زلزله خیز بودن مناطق شمالی کشور تحسین برانگیز است. وزن سبک سازه‌های استفاده شده در چنین ویلاهایی سبب می‌شود در صورت تخریب نیز خطری برای جان انسان‌ها نداشته باشند.
– رطوبت زیاد مناطق شمالی کشور منجر به تخریب زود هنگام ویلاهای سنتی می‌شود و بارها پیش آمده با گذشت مدت زمانی کوتاه به ناچار ویلایی را بازسازی نموده‌اند، بنابراین استفاده از جدیدترین مصالح ساختمانی که مقاوم در برابر رطوبت و عایق در برابر صدا هستند (مهم‌ترین هدف در ساخت ویلاهای از پیش ساخته) چنین هزینه‌هایی را از دوش شما بر می‌دارد.
با خرید ویلای از پیش‌ساخته می‌توانید صاحب ویلایی در دنج‌ترین جای شمال شوید، شما می‌توانید ویلا را با خود حمل کنید و جای جای شمال را به نوعی متفاوت تجربه نمایید.
وقتی صحبت از ساخت خانه های پیش ساخته چوبی به میان می آید اولین اشتباه متداولی که رخ میدهد تصور هزینه های سرسام آور ساخت و نگهداری آن است در حالی که چنین تصوری کاملا اشتباه و برخلاف واقعیت است
خبر خوب این است که هزینه ساخت یک خانه پیش ساخته چوبی تقریبا برابر هزینه ساخت یک ساختمان با مصالح رایج در ایران است
پس دیگر نگرانی خاصی از بابت هزینه های زیادساخت این خانه ها وجود ندارد و شما میتوانید با صرف یک هزینه معقول همین حالا با HDMsazeرویای زندگی در یک خانه چوبی را به واقعیت تبدیل کنید.