نمای ویلایHDMسازه

استفاده از فایبر سمنت برد در نمای ویلا پیش ساخته های HDMسازه:

به طور کل سمنت برد یا فایبر سمنت اصطلاحی است که نشان دهنده تخته سیمانی الیاف دار می باشد و به سه دسته : فایبرسمنت ، کلسیم سیلیکات و MGO برد تقسیم می شود.
صفحات سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت) از مخلوط یک دست سیمان پورتلند ، الیاف فرآوری شده سلولز ، سیلیکا کوارتز ریز و سایر افزودنی های معدنی با استفاده از فرآیند پیچیده و تحت کنترل دیجیتالی تولید می شود و در مراحل این فرآیند ، به هیچ وجه از آزبست استفاده نمی شود لذا این فن آوری دوستدار محیط زیست است و در مواردی که دوام ، استحکام و آسیب ناپذیری در مقابل آفتاب ، باران ، اشعه UV و ضربه و بار مد نظر باشد می توان به این صفحات سیمانی اعتماد کرد.
پنل های فایبرسمنت برد به دلیل دارا بودن “الیاف” و “سیمان” تقریبا در همه کشورهای جهان به همین نام خوانده می شود. از خواص مشترک این پانلها، استفاده از الیاف به عنوان ماده مسلح و سیمان به عنوان ماده چسبنده است که ترکیبات اولیه پانل های فایبر سمنت را تشکیل می دهد. قابل ذکر است که ماده مسلح سمنت برد از ترکیبات آلی و یا معدنی به دست می آید.

 

مشخصات پانل سیمانی
سمنت برد در ابعاد و اندازه های مختلف به منظور استفاده در نمای خارجی و داخلی ساختمانها توسط شرکت حکیم برد (Hekim Board) تولید می گردد. عرض این پانل های سیمانی بر مبنای استانداردهای تعریف شده ۱۲۵۰ میلیمتر و طول آنها در ابعاد ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلیمتر متغیر است. لیکن تولید پانلهایی در حد وسط اندازه های مذکور نیز قابل انجام می باشد. علاوه بر آن امکان تولید انواع سمنت برد بر مبنای شرایط مکانی سطوح داخلی و یا خارجی و شرایط بیرونی سطوح مورد نصب نیز فراهم است. بر این اساس پانلهای سیمانی در ۲ وجه کلی تولید می گردند: برای پانلهای مورد استفاده سطوح بیرون به دلیل مجاورت با شرایط جوی و به حداقل رساندن خسارات ناشی از کشیدگی (انبساط) در فرمول ساخت آنها از ترکیبات جانبی نیز استفاده می شود. پانلهای سیمانی تولیدی که در این مقوله قرار می گیرند به لحاظ استاندارد (En 12467) ردیف A نامگذاری می شوند.
متقابلا پانلهایی که برای سطوح داخل مورد استفاده قرار می گیرند ردیف C نامگذاری می شوند. سمنت بورد عمدتاً در پوشش های داخل ساختمان ، قسمت زیرین پشت بام ها، زیرسازی کاشی ها، همچنین به عنوان پوشش های زیر سقفی نیز استفاده می شود.

مزایای سمنت برد
۱-ترکیب مواد تمام طبیعی و سازگار با محیط زیست ،طبیعت و انسان
۲-عدم وجود آزبست یا هرگونه ماده مضر دیگر
۳-غیر قابل احتراق( کلاس A1 مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتشسوزی مطابق با EN13501-1 )
۴-عدم انتشار گازهای خطرناک حتی در زمان قرارگرفتن در معرض دماهای بسیار بالا
۵-مقاوم در برابر آب – نسبت جذب آب سمنت برد پایین تر از ساختمان های بتنی است.
۶-مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش
۷-زوال ناپذیر، طول عمر بالا، نگهداری آسان
۸-عایق بندی بسیار خوب حرارت و صدا
۹-بدون تاثیر پذیری از حشرات مضر ، غیر قابل سکونت برای حشرات
۱۰-به علت ترکیب مبتنی بر سیمان و سیلیکات با رنگ بیرونی آکریلیک و رنگ داخلی پلاستیک بنیان قابل نقاشی است .
۱۱-ظاهر گرم و مناسب چوب، اما از نظر فیزیکی بهتر از آن
۱۲-به راحتی قابل فراوری توسط ابزار های چوبی سخت،نصب آسان
۱۳-اقتصادی به دلیل عدم نیاز به اندود
۱۴-با دوام در برابر ضربه های معمولی و شدید
۱۵-سبک، به راحتی قابل انتقال ( وزن واحد بورد ۸ میلیمتری ۱۱٫۲ کیلوگرم بر متر مربع می باشد.)
۱۶-بدون بو ، بدون تولید هیچگونه گاز مضر برای سلامتی انسان
۱۷-مقاوم در برابر بسیاری از عناصر شیمیایی و ضایعات حیوانی
۱۸-قابلیت استفاده با خیال راحت و به مراتب راحت تر در کاربردهای گوناگونی که مصالح پوششی مشابه استفاده می شود.
۱۹-مقاوم در برابر یخ زدگی ، در سردترین شرایط آب و هوایی با اطمینان قابل استفاده است.
۲۰-چسبندگی عالی به چند ماده عایق از اینرو به عنوان ساندویچ پنل برای اهداف متعدد قابل استفاده می باشد.1-23620jd-FRONT-1_1479215275-1-300x195 نمای ویلایHDMسازه